Mapping 3D - Creative Heads
Kontakt
Facebook

Mapping 3D. Złote narzędzie eventów

Mapping 3D

Video mapping 3d od kilku lat zdobywa coraz większą popularność na różnorodnych wydarzeniach w przestrzeni publicznej i nie tylko. Obecnie wiele firm eventowych wzbogaca swoją ofertę nie tylko różnorodnymi efektami pirotechnicznymi lub laserowymi, ale także pokazami mappingowymi. Co w nich takiego wyjątkowego? Otóż ich uniwersalność, która pozwala na realizowanie tych pokazów zarówno na nieruchomych, jak i ruchomych obiektach, a dzięki temu znaleźć nawet kilkadziesiąt tysięcy odbiorców! Mapping coraz częściej nazywany jest złotym narzędziem eventów.

Video Mapping 3D. Co to jest?

Mapping 3D to innowacyjne wizualizacje 3d, nazywane często mianem „sztuki przestrzennej”. Dlaczego? Potrafi uczynić z wielu obiektów ruchomych i nieruchomych magiczne show, które może przyciągnąć uwagę nawet najbardziej wybrednych widzów. Dodatkowo może być także urozmaicone wszelkiego rodzaju ścieżkami muzycznymi i dźwiękowymi, które odgrywają znaczącą rolę nie tylko dla wzorku, ale także dla słuchu. Dużym atutem tego rozwiązania jest wiele efektów specjalnych np. zmiana cieni, koloru, iluzji ruchu, łączenie tego wszystkiego z oświetleniem laserowym itp. Zastosowanie mappingu 3D na różnorodnych obiektach architektonicznych pomoże wydobyć wiele walorów płaszczyzny. Jest to doskonałe rozwiązanie na uroczystości rocznicowe jakiegoś obiektu, np. można pokazać ciekawą animację jego powstania w formie mappingu.

Mapping 3D to doskonałe rozwiązanie na podkreślenie walorów architektonicznych budynku | źródło: www.encyklopediateraturpolskiego.pl

Mapping 3D. Cena i jak wybrać najlepszą firmę?

Idealny mapping powinien być kompozycją łączącą nowoczesny sprzęt i kompetencje twórców. Firmy oferujące tego rodzaju usługi wyrastają jak grzyby po deszczu, dlatego przed wyborem trzeba zorientować się na jakim sprzęcie pracują fachowcy oraz obejrzeć ich portfolio. Do stworzenia wysokojakościowego videomappingu potrzebne są wielkoformatowe projektory oraz dostosowane do nich specjalne wieże. Niezbędne są także konstrukcje i różnorodne peryferia wizyjne oraz media serwery. Większość firm oferuje stworzenie pełnego scenariusza wizualizacji oraz całokształt prac związanym z nadzorem nad wyświetleniem danej animacji. Cena zależna jest od miejsca, zakresu prac, skomplikowania usługi. Z reguły ustalane jest to indywidualnie. Zwykle na rynku koszt tego rodzaju rozwiązań wynosi od 20000 do 200000 zł.

Kiedy i gdzie można użyć projekcji mappingu 3D?

Zwykle dla firm nie stanowi żadnego problemu zmapowanie każdego obiektu, elewacji oraz kształtu. Prezentację mappingu 3D można wyświetlać nawet na samolotach (!). Budynki cieszą się jednak największą popularnością w roli elementów różnorodnych pokazów mappingowych wszelakich festiwali, pokazów, konferencji. Niektóre marki wykorzystują mapping do prezentacji swoich produktów np. kosmetyków, natomiast artyści do oprawy wizualnej swoich koncertów. Zależnie od potrzeb określonej grupy docelowej mogą być one skierowane do wszystkich: zarówno dzieci, dorosłych, jak i młodzieży. Obecnie ten rodzaj animacji nie jest jeszcze popularny – najczęściej w mapping 3d inwestują duże miasta z okazji ważnych wydarzeń. Dlatego też jeżeli obecnie zdecydujemy się na tego rodzaju prezentację, istnieje prawdopobieństwo, że zdobędziemy rzeszę odbiorców – a więc póki co jest to inwestycja, która może zwrócić się na szeroką skalę.

Mapping 3D to także doskonale rozwiązanie dla podkreślenia walorów przedmiotów | źródło: www.lumitirix.cze
Mapping 3d wykorzystany w evencie zachęcającym do profilaktyki jelita | źródło: www.dziennikbaltycki.pl

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu mappingu 3D. Dzięki naszemu zaawansowanemu know-how oraz bogatej historii realizacji projektów, możemy zagwarantować najwyższą jakość i profesjonalizm w każdym detalu naszych usług. Nasz zespół twórców, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt oraz kreatywność, podejmie się wyzwania stworzenia niezapomnianych wizualizacji 3D, które zachwycą każdą widownię i sprawią, że Wasze wydarzenie stanie się wyjątkowym przeżyciem.

09 stycznia 2020
Brak pomysłu na reklamę?
Spektakularnie oświetlimy Twoją Firmę!