Kolorowe rysunki artystyczne w pokoju dziecka - Creative Heads
Kontakt
Facebook

Kolorowe rysunki artystyczne w pokoju dziecka

Kolorowe rysunki artystyczne w pokoju dziecka

Nie od dziś wiadomo, że artystyczne aranżacje są doskonałym rozwiązaniem także w przeciętnych, polskich mieszkaniach. Ich niepowtarzalny urok, sprawia że coraz więcej rodziców decyduje się na aranżacje artystyczną w pokojach dziecięcych. Zdecydowanym liderem w tworzeniu tego rodzaju aranżacji są kolorowe rysunki artystyczne, które zależnie od techniki wykonania mogą nadać dziecięcym pomieszczeniom różnorodnego charakteru.

Czy kolorowe rysunki nadają się do każdego pokoju dziecięcego?

Kolorowe rysunki to idealne rozwiązanie dekoracyjne w pokojach naszych pociech. Ich rodzaj można dopasować w zależności od wieku, płci naszych dzieci, ich preferencji, temperamentu, a także przestrzeni. Rysunki mogą stworzyć aranżacje rodem z ulubionych bajek lub baśni. Zależnie od potrzeb mogą wizualnie powiększyć lub zmniejszyć pokój, stworzyć energertyczną lub relaksującą atmosferę.

Idealny kolor rysunków w pokoju dziecięcym

Kolor w pokoju dziecięcym ma nie mniejsze znaczenie niż inne cechy aranżacji. W celu wybrania odpowiedniego koloru powinniśmy najpierw zapoznać się z ich znaczeniem. Jednak w pomieszczeniach gdzie dzieci spędzają najwięcej czasu rekomendowane są zdecydowanie bardziej soczyste, wyraziste i różnorodne kolory. Dziecięcy pokój nie musi być stonowany, wręcz przeciwnie może być bardziej kreatywny, fantazyjny.
Jednak jeżeli nie jesteśmy przekonani do żywych, kolorowych barw, połączenie czerni i bieli jest ponadczasowe i równie dobrze może pobudzać dziecięcą wyobraźnię. Jak sami wiecie, małe dzieci chętnie urozmaicają czarno-białe kontury, ponieważ przypominają one im to kolorowanki, które przecież uwielbiają uzupełniać swoimi własnymi kolorami. Biało-czarne barwy to także dobre rozwiązanie w przestrzeniach o niewielkich powierzchniach, ponieważ nie są przytałaczające.

Rysunek artystyczny w pokoju dla chłopca

Jeżeli chcemy rysunek artystyczny dopasować do pokoju chłopca, w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się wiekiem i charakterem dziecka. Malowidła ścienne, jak również te na meblach powinny odzwierciedlać nie tylko potrzeby, ale także marzenia chłopca. Jeżeli marzy on np. o zostaniu astronautą – co nam szkodzi stworzyć rysunki układu słonecznego na ścianach, a na szafkach np. stację kosmiczną? Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Pokój dla chłopaka z motywem kosmosu to idealne rozwiązanie dla marzycieli, którzy pragną zostać astronautami | źródło: www.pinterest.pl

Rysunek artystyczny w pokoju dla dziewczynki

Rysunek artystyczny w pokoju dla dziewczynki tak samo jak w przypadku chłopców, musi być dostosowany do potrzeb wiekowych i charakteru. Wiele dziewczynek będzie zachwyconych baśniowymi klimatami. Kwieciste, pastelowe motywy sprawią, że będą się one czuły jak księżniczki w rajskim ogrodzie.

Różowe motywy na ścianach sprawią, ze każda dziewczynka poczuje się jak księżniczka | źródło: www.overstock.com

Rysunek artystyczny w pokoju dla nastolatków

Choć wielu uważa, że wiek nastoletni u dzieci jest najbardziej burzliwy, aranżacja wnętrz wcale nie musi trudna – pod warunkiem, że będziemy dokładnie wiedzieć czym interesuje się nasze dziecko. Lubi słuchać rapu? Świetnie sprawdzi się streetartowy styl. Nie oznacza to jednak, że tego rodzaju styl sprawdzi się w przypadku miłośnika ostrzejszych brzmień, np. heavy metalu. Kluczem do sukcesu jest słuchanie swoich latorośli i dawania im prawa do wyboru.

Pokój nastolatka powinien być urządzany wyłącznie wg jego gustu | źródło: www.pinterest.pl
20 grudnia 2019
Nietypowa grafika w biurze?
umów się z nami!