Kontakt
Facebook

Video marketing – reklama w którą warto zainwestować

Video marketing – reklama w którą warto zainwestować

Video marketing to forma reklamy, której skuteczność doceniana jest od wielu lat. Postęp technologiczny sukcesywnie poszerza zakres tego typu reklamy, czyniąc z niej jeden z najlepszych nośników komunikacji. Video marketing sprawia, że zmysł wzroku i słuchu jest wciąż główną drogą trafiającą w serca odbiorców. Według statystyk to jedna z istotnych form reklamy prawie w 88% firm.

Video marketing to oszczędność czasu

Najnowsze statystki pokazują, że ludzie coraz częściej uciekają od czytania. W sensie ogólnym nie są to zbytnio pozytywne wyniki. Dokładne opisanie produktu lub usługi wymaga czasami kilku stron tekstu. W takim przypadku do potencjalnego klienta najlepiej dotrzeć drogą video marketingu. Nawet w kilkuminutowym filmie reklamowym można zawrzeć i przekazać o wiele więcej istotnych informacji niż w wielostronicowym artykule.

Video marketing pobudza wyobraźnię i uczucia

Nic tak nie buduje zaufania jak nadawanie ludzkiego oblicza marce. Większość video reklam to filmy z prawdziwymi ludźmi lub z „spersonizowanymi” produktami. Bochenek chleba z głosem aktora odgrywającym główną rolę w ekranizacjach epopei narodowych (reklama Ramy) lub historia sześcioletniego Sebusia, który zapragnął mieć tani prąd (reklama PGE) – to reklamy, które podbiły serca wielu laikom. Dobre filmy powodują, że czujemy się tak jak ich bohaterowie. Dla przeciętnego człowieka dobra video wizytówka jest czasami o wiele bardziej wiarygodna niż tekst.

Historia Sobusia z filmu reklamowego PGE było viralowym hitem w 2015 roku | Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19235012,sebus-zadzwonil-na-infolinie-i-poprosil-o- prad-z-reklamy.html

Video marketing – lepsza zapamiętywalność

Sposób rozumienia tekstu zależy od inteligencji i wrażliwości czytelnika. Video marketing to synteza montażu, dźwięku, oświetlenia, gry aktorskiej itp. – są to czynniki działające na wiele obszarów zmysłów. A to jakie będą wzbudzać emocje zależy wyłącznie od nas. Nic tak dobrze nie działa na pamięć jak uczucia. Film potrafi wzbudzić ogromne emocje nawet wśród największych sceptyków, dlatego też jest zawsze lepiej zapamiętywany.

Ogromne możliwości zasięgu video marketingu

Dobre video dzięki potędze Internetu może zostać ekspresowo rozesłane, a przez to zdobyć nawet miliony widzów. Każdy z nas ogląda filmiki w Internecie. Youtube, Facebook i inne kanały social media to miejsca mające ogromny zasięg, dzięki którym można rozpowszechniać video. Dodatkowo filmy zawsze można wspomagać AdWords. Dla niejednego biznesu może to być strzał w dziesiątkę.

Video marketing – sposób dla leniuchów

Video może mieć wiele pożytecznych funkcji informacyjnych. Większość użytkowników, wchodząc na witrynę firmową zniechęca się zbyt długim tekstem i nie ma ochoty czytać go w całości. Video natomiast może objaśnić wiele istotnych cech na temat usług lub produktów, które oferujemy. Każdy klient woli zobaczyć produkt od podszewki, dzięki jednemu kliknięciu myszką, bez wychodzenia z domu.

Video marketing – zwiększa sprzedaż

Ponad połowa klientów, po obejrzeniu filmu reklamowego na temat poszukiwanego produktu decyduje się na jego zakup. Jest to spowodowane tym, że większość z nas „kupuje oczami”. Synteza obrazu i dźwięku, przekazuje więcej informacji, wchodząc głęboko w podświadomość odbiorcy i zachęcając go tym samym do jak najszybszego zdobycia produktu.

18 grudnia 2018
Nie masz pomysłu
na film reklamowy?
My mamy!

Dowiedz się więcej
o video marketingu
Azjatyckie reklamy. „Azja to nie kraj, Azja to stan umysłu”
06 grudnia 2019

Azja to największy kontynent na świecie, który zamieszkuje w większości ludność charakteryzująca się skośnymi oczami i ciemniejszym odcieniem skóry. Wyróżnia …

Najśmieszniejsze reklamy telewizyjne świata – czy rzeczywiście sprzedają?
21 października 2019

Za oknem jesień, która nie zawsze rozpieszcza piękną pogodą, a czasem zaraża niektórych ponurym nastrojem. W tym okresie coraz więcej …

Dobre filmy reklamowe dla firm
16 stycznia 2019

Reklama w formie filmu nie jest nowym rozwiązaniem w video marketingu, ale nie ma to kompletnie wpływu na efekty jakie …