Niezobowiązująca wycena
Kontakt
Facebook

Wizytówki ekologiczne - marketingowa ekomania na papierze ekologicznym

W ciągu tygodnia na całym świecie do kosza trafia ok. 8 miliardów wydrukowanych kart. Dlatego też moda na „ekotrendy” opanowała wszystkie dziedziny życia, a także biznes. Wiele agencji reklamowych rozpoczęło produkcję wizytówek z ekologicznego papieru. Na światowym rynku obecnie można znaleźć wizytówki nawet z bananowca, bawełny lub nasion. W naszym artykule przedstawiliśmy wszystkie istotne informacje na temat wizytówek ekologicznych.

Wizytówki ekologiczne – z czego powstają i jakie korzyści gwarantuje ich użytkowanie

Papier ekologiczny to uniwersalny materiał, który nadaje się do rożnego rodzaju sprzętu biurowego. Pozyskiwany jest w 100% z recyklingu. W Polsce tego rodzaju papier produkuje się jest z opakowań papierowych, gazet, książek, zeszytów, kartonów itp. Na papierze ekologicznym nie ma problemu z drukiem dwustronnym oraz innymi nowoczesnymi aplikacjami biurowymi z dowolną grafiką lub tekstem.
Wizytówki z papieru ekologicznego to wybór zbawienny dla przyrody. Dzięki nim chronimy lasy oraz zmniejszamy ilość odpadów na wysypiskach śmieci. Istotnym faktem jest to, że 90% makulatury można wykorzystać ponownie. Papier recyklingowy nie różni się wcale jakością od klasycznego białego papieru, prócz gramatury – jest nieco lżejszy. Korzystanie z tego rodzaju rozwiązań zaimponuje klientom, dla których nie jest obojętny los naszej Matki Ziemi.
Wizytówki ekologiczne zdobywają coraz więcej zwolenników, korzystają z nich wszelkiego rodzaju fundacje a także przedsiębiorstwa z różnych branż. Takie typy wizytówek mogą także przyciągać uwagę wielu pożądanych klientów.

Wizytówki ekologiczne – nie tylko z makulatury

Wizytówki ekologiczne jakościowo nie ustępują tym klasycznym i nie muszą być produkowane jedynie z makulatury. Dowód? Zobaczcie sami na poniższych przykładach ekologicznych wizytówek z różnych surowców z całego świata

Wizytówka z bawełnianych materiałów | źródło: www.becco.green.com

Wizytówki z kawałków bawełnianych t-shirtów. Papier ten ceniony jest za niezwykłą jakość, osiągniętą dzięki nowoczesnym technikom obrabiania. Ich trwałość jest znacznie wyższa niż papier na bazie celulozowej. Mają one naturalnie jasną biel i wyraźne kolory. Jedyną wadą jest dosyć wysoka cena tego typu kart biznesowych.

Wizytówka z nasion biodegradowalnych | źródło: www.customeart.com

Wizytówki z nasion? To nie bajka, to rzeczywistość. Ten rodzaj wizytówek wykonywany jest z „miazgi bawełnianej” oraz dodanych do niej nasion różnych roślin. Charakteryzują się naturalną i miękką fakturą. Dodatkowo można je sadzić w ogrodzie! Po zużyciu papieru nasiennego można bez problemu zasadzić go w ogrodzie, a następnie niezależnie od pogody oczekiwać na rośliny.
Ten rodzaj wizytówek jest biały, bez problemu można wydrukować na nich własny wzór i treść. Obecnie ten rodzaj kart biznesowych dostępny jest jedynie w USA. Mamy nadzieje, że „wizytówki z tshirtów” dotrą niebawem także do Europy.

Wizytówka z bananowego papieru | źródło: https://greenbananapaper.com

Wizytówki bananowe wykonywane są ręcznie z połączenia włókna bananowego i papieru z recyklingu. Wizytówka z bananowego papieru będzie doskonałą „kartą” do rozpoczęcia konwersacji-bowiem podarowana komuś na pewno na długo zapadnie w pamięć. Na tego rodzaju papierze możemy robić wydruki identyczne jak na klasycznych wizytówkach.

Wizytówki z bananowego papieru wykonywane są ręcznie | źródło: https://greenbananapaper.com

Wirtualna wizytówka – Haystack

W XXI wieku większość ludzi na globie z cyfrową technologią jest za Pan brat. Nic też dziwnego, że powstały aplikacje, które tworzą tak zwane „cyfrowe wizytówki”. Jedną z nich jest aplikacja Haystack – można w niej tworzyć i udostępniać wizytówki. Dzięki niej pracownicy mogą udostępnić swoje wizytówki w kilka sekund, nie martwiąc się o to, że jest ich niewytracająca ilość itp. Wizytówki mogą zostać dostarczone nawet klientom, którzy nie mają aplikacji. Atutem jest także to, że przypadku zmiany któregokolwiek z danych kontaktowych aplikacja automatycznie aktualizuje niezbędne dane na urządzeniach użytkowników. Jednak najważniejszym faktem jest to, że tego rodzaju wizytówki nie pozostawią żadnych odpadów.

Scanbizard – nigdy więcej zagubionych wizytówek

Często gubisz wizytówki? I bierzesz kilka na zapas? Ze ScanBizcard zapomnisz o wizytówkach wypychających kieszenie. ScanBizcard to narzędzie, które pozwala na skanowanie kart i zapisywanie ich w aplikacji, Elektroniczne rozwiązanie CircleBack pozwala eksportować zeskanowane kontakty do różnych rodzajów CRM lub przez CSV. Umożliwia także synchronizację kontaktów z dowolnym gadżetem, dzięki czemu możesz wyświetlać swoje karty w dowolnym miejscu i czasie, nie pozostając przy tym żadnych odpadów.

30 października 2019
Brakuje ci klientów?
Postaw na dobrą
reklamę

Dowiedz się więcej
o projektowaniu grafiki
Plakaty reklamowe LOT-u na przestrzeni lat
18 listopada 2019

LOT to nasza rodzima linia lotnicza, która w tym roku obchodziła znaczącą – 90 rocznicę funkcjonowania. Zasługuję na szczególną uwagę, …

Plakaty filmowe najlepszych filmów Quentina Tarantino
10 października 2019

Quentin Tarantino to niezwykły reżyser, czego dowodem jest większość jego dzieł oraz nagrody jakie za nie zdobył. W swoich filmach …

Najgorsze plakaty filmowe. Błędy, których powinien wystrzegać się każdy grafik
02 października 2019

Każdy z nas lubi oglądać filmy. Ba, zdecydowanie większość populacji woli iść do kina niż do teatru. Nic tak bardzo …